NOVINKY 2012

 

 

30.11.2012. Po delší době jsme se vydali do Polska do města Swiebodzice na národní výstavu psů, která se konala už v pátek odpoledne.

Tato výstava mě velice zklamala, už po prvních minutách posuzování bylo jasné kdo je vítěz ve všech třídách a ostatní i když měli mnohdy lepšího psa neměli šanci :( a tak jsme dopadli i my.

Baruška- Grande El´Amor de la Famous Gold získala v mezitřídě 2.místo-V2

Jennynka- Evening Melody Bohemia Angel v šampionech získala také 2.místo -V2

 

 

 

20.10.2012. Dostali jsme fotečky od šedivé a oranžové holčičky, tedy od Roxynky a Rozárky :), moc děkujeme majitelům za poslání.

 

                                        Roxynka miluje hračky:))

                         A Rozárka zase miluje vodu:))

 

 

 

 

13.10.2012. Vyrazily jsme na naší poslední výstavu v česku a to na Mezinárodní do Českých Budějovic.

Měla jsem přihlášenou i Barušku,ale ta si bohužel pár dní před výstavou ztrhla drápek, takže doma odpočívala a jela jsem jen s Jennynkou.

Výstava se na štěstí konala vevnitř, ale byli před námi opět jiná plemena a pani rozhodčí posuzovala 30 kokrů 3,5 hodiny a na 70GR jí stačilo 3 hodiny :(. Mi jsme se dostali na řadu až ve 15.00 hod, ale čekání stálo za to:)

Jennynka- Evening Melody Bohemia Angel získala ve třídě šampionů V1 CAC a stala se tak čekatelkou titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION :)) a navíc jsme místo medaile získali naší první kokardičku:)

Děkuji kamarádům za příjemně strávený den :)

 

 

 

29.9.2012. Po týdnu jsme opět vyrazily na další výstavu tentokrát na Moravskoslezskou národní, která se konala v Brně.

Byla to jedna z těch delších výstav, kdy před náma šlo spousty jiných plemen a mi jsme se tak dostali na řadu až ve 14.00 hod. pan rozhodčí byl ve skluzu a tak retrívri posuzoval jak na běžícím pásu :(.

Jennynka šla na řadu jako poslední, bylo to velmi rychlé posouzení oběhli jsme si jedno kolečko a pan rozhodčí už měl jasno, Jenny- Evening Melody Bohemia Angel získala V2 res.CAC ve třídě šampionů.

Díky moc holkám za příjemný den a hlavně Olze za odvoz :)

 

 

 

22.9.2012. Se konala klubová výstava retrieverů pořádaná pod RK CZ v Oslavanech. Bylo přihlášeno víc jak 400 retrievrů a z toho 140 Goldenů.

Výstava se moc povedla, a to nejen proto, že jsme získali krásná umístění :).

Na výstavu jsem vzala po dlouhé době i Barušku a vedle si skvěle i přes to , že stále nemá chlupy, tak se paní rozhodčí moc líbila a výsledek - Baruška-Grande El´ Amor de la Famous Gold si v mezitřídě v konkurenci 8 feneček vyběhala krásné 2.místečko-V2 res.CAC a získala krásný posudek.

Na výstavě byla samozřejmě i Jennynka- Evening Melody Bohemia Angel, která se také paní rozhodčí moc líbila a ta si v konkurenci 10 fenek vyběhala krásné 1.místečko-V1 CAC :)).

Byl to náročný a dlouhý den,ale moc jsme si to užili a těšíme se na další rok :)

 

 

 

25.8.2012. Dnes jsme se opět vydali na výstavu, tentokrát do nedaleké Mladé Boleslavi na Mezinárodní výstavu psů.

Vzala jsem opět Jennynku-Evening Melody Bohemia Angel i když jsme skoro bez chlupů a moc se nám nechtělo běhat i tak jsme dosáhli pěkného umístění, Jennynka měla také premiéru ve třídě šampionů a získala krásné 2.místečko-V2 res.CAC.

Na pár fotek se můžete podívat zde:https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Jenny_MVP_Mlada_Boleslav_2012 

                                                 Jenny první z leva

 

 

 

 

22.8.2012. Dnes nám přišla velmi potěšující zprávička od Rozárky - Amigo de Arietta Evening Melody (

Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller x Evening Melody Bohemia Angel ), která má vyhodnocené rtg s výsledkem DKK 1/1, DLK 0/0 , moc moc gratulujeme paničce máme velkou radost!

 

 

 

21.8.201218-19.8 tyto horké dny jsme strávili na výstavišti v Bratislavě, kde se konala Mezinárodní výstava psů DUO CACIB.

Měla jsem sebou jen Jennynku- Evening Melody Bohemia Angel, která v sobotu od přísné paní rozhodčí získala V2 res.CAC a pěkný posudek zase jsme se přiblížili o krůček k šampíkovi:)

A v neděli jsem svěřila Jenny zkušenější vystavovatelce Radce Bursíkové a ta si s Jennynkou-Evening Melody Bohemia Angel doslova vyběhala V1 CAC a tím tak splnila podmínky pro udělení šampiona krásy SK, v neděli posuzoval pan rozhodčí Janega, který i v Ostravě zadal jenny V1 CAC a dokončila u něho i šampíka CZ, jsme moc rádi, že se mu naše holčička líbila a ještě jednou moc děkuji Radce Bursíkové za ochotu nebylo to snadné, a také děkuji Radce Štencelové se kterou jsem strávila pěkný víkend.

                                      Jennynka s Radkou Bursíkovou

 

 

 

 

22.7.201220-21.7 se konala na Slovensku ve Velké Idě Národní a Mezinárodní výstava psů, které se zůčastnila po delší době naše Jennynka.

Jennynka-Evening Melody Bohemia Angel získala V2 res.CAC a druhý den V3 máme velkou radost!

Chtěla bych moc moc poděkovat Helence Lorišové a Radušce Štencelové, které se mi po celou dobu o Jennynku skvěle staraly a po oba dva dny jí vystavovali!!

 

 

 

19.7.2012. Tento týden je ve znamení těch nejlepších zpráv jaké jsme mohli dostat.

Jako první nám přišel výsledek RTG naší Barušky-Grande EL´Amor de la Famous Gold (Giddygold Union Jack x Deborah the Dream Team ) a to DKK 0/0, DLK 0/0.

A dnes přišla zprávička od "našeho" Dennyho-Amigo de Ares Evening Melody (Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller x Evening Melody Bohemia Angel) a výsledek DKK 0/0, DLK 0/0. Máme z obou ohromnou radost a paniččce Kristýně moc a moc gratulujeme:))).

 

 

 

 

14.7.2012. Dnes jsme se po delší době vypravily na výstavu, která se konala v Mladé Boleslavy a byla to národní výstava psů, jela jsem tentokrát jen jako divák.

Na výstavě byl i náš odchovaneček Denny - Amigo de Ares Evening Melody, který se vystavoval ve třídě maldých a v konkurenci 8 pejsků získal krásné 3.místo-V3 a pěkný posudek:13měs. pes, samčí hlava, silný krk, hezká h. linie, hezké předhrudí, typický ocas, hodně temperamentu při předvedení v pohybu. Moc a moc gratulujeme paničce Kristýně, do budoucna přejeme ještě spousty takových krásných úspěchů a děkujeme za hezkou prezentaci.

Na pár foteček se můžete podívat zde-https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Denny-NVP_Mlada_Boleslav

 

 

 

11.7.2012. Dnes nám dorazily méně i více potěšující zprávy. Nechala jsem holkám udělat genetické testy na mutaci dědičné oční choroby PRAa to PRA1 GR a Baruška- Grande El´Amor de la Famous Gold má PRA1-GR s výsledkem N/N -negativní, Jennynka-Evening Melody Bohemia Angel má PRA1-GR s výsledkem N/P přenašeč. I když to u Jenny nedopadlo jak jsem si přála nelituji toho,že jsem jí nechala vyšetřit, do budoucna se tímto výsledkem aspoň můžu řídit a vím, že musím vybírat už jen psi s negativním výsledkem, stejně jako to bylo u Fíka( otec prvních miminek). 

Doporučuji všem majitelům kteří chtějí chovat, aby nechali své psi či feny na toto onemocnění vyšetřit!

 

 

 

7.7.2012. Celý minulí týden jsme jezdili na tábor Jolly, který se konal v Malešově a připravovali se na zkoušky OVVR (ověření vlohových vlastnostní retrievrů).

Ve čtvrtek se konaly zkoušky na nečisto, a naše Baruška- Grande El´Amor de la Famous Gold získala I.cenu a plný počet bodů 232.

A dnes se konaly zkoušky oficiálně, jsem moc ráda že jsem to přes svou velkou nervozitu Barušce nezkazila a vše se povedlo tak jak jsem si moc přála, takže naše lumpice Baruška-Grande El´ Amor de la Famous Gold získala opět I.cenu a plný počet bodíků 232 i s aportem se zvěří, jsem moc a moc pyšná na tu mojí holčičku a ted budeme trénovat už na vyšší zkoušky snad nám to půjde stejně dobře.

A nesmíme zapomenout na našeho odchovanečka Dennyho - Amigo de Ares Evening Melody, který byl také celý týden na táboře, a dnes složil zkoušky v II.ceně s počtem bodů 204, Denník trošku pozlobil paničku na aportu z vody, ale na dalších zkouškách už to bude určitě lepší :), ale i tak je to skvělý výsledek Denny je moc šikovný a my jim moc a moc gratulujeme jsme na vás pyšný jen tak dál!

Fotky z tábora najdete zde-https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Tabor_Jolly_2012/

                                                        Denny :)


 

 

 

2.7. V neděli se Roxynka - Amigo de Aimee Evening Melody, zúčastnila dalších zkoušek, zkoušky sportovní kynologie ZOP ( základní ovladatelnost psa ), z celkového počtu 100bodů získala 86 krásných bodíků a připravujou se s paničkou na další zkoušky. Moc moc gratulujeme jsme na vás holky moc pyšné!

Na pár foteček z minulých zkoušek se můžete podívat zde-https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Roxynka_na_zkouskach

                                        Roxynka při zkoušce:)

 

 

 

18.6. Tento víkend bodovaly naše odchovy a to jak na poli výstavním tak i na poli pracovním:)

V sobotu se v Konopišti konala Speciální výstava retrieverů RK CZ, které se zůčastnil Dennýsek - Amigo de Ares Evening Melody, v konkurenci 18 pejsků se dostal do užšího výběru 7 psů a získal známku V - výborná a krásný posudek.

Na této výstavě se vystavoval i otec našeho vrhu A- Fíček-Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller, který po oba dva dny získal V1 CAC, Nejlepší chovný pes výstavy a Klubový šampion krásy RK CZ 2012. Moc gratulujeme Radce Bursíkové.

V neděli se pak Roxynka - Amigo de Aimee Evening Melody, zůčastnila zkoušek ZZO (zkouška základní ovladatelnosti), z celkového počtu 60 bodů získala Roxy 55 bodů a umístila se na krásném 2.místě s velkou pochvalou za chuť pracovat.

Jsme na oba dva moc pyšný a moc vám gratulujeme a přejeme další krásné úspěchy:)!

                            krásný Fík- Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller

 

 

 

7.6.2012. Dne 5.6. oslavila naše malá, milá a věčně usměvavá Baruška - Grande El´Amor de la Famous Gold své 1.narozeniny. Barunko přejeme ti všechno nejlepší, spousty krásných a veselých let s námi, trošku míň těch lumpáren:),ale hlavně to nejcennější pevné zdravíčko ať máš!! Máme tě moc rádi jsi prostě naše sluníčko :)))

Také jsme dostali pozdrav od Tarinky, která si byla užívat s páníčky ve Španělsku, dále máme fotečky Rozárky a také Dennyho jak oslavovali narozeninky:))

                                           Naše lumpice Baruška :)

 

                       Tarinka u moře ve Španělsku :))

                                     Oslavenec Dennýsek :))

                                            Rozárka s dárečkem:))

 

 

 

29.5.2012. Je to neuvěřitelné jak ten čas hrozně letí, dnes je tomu přesně rok co se narodil náš první vrh. Všem našim AMÍGÁČKŮM (Dastynce, Rozárce, Badymu, Tarince, Vimcentovi, Rozárce, Dennymu, Sáře, Aristovi a Cindy) ze srdce přejeme jen to nejlepší, spousty štastných a veselých let a hlavně pevné zdravíčko do dalších let. Máme vás moc rádi a mamka Jenny posílá všem velký blízenec a taťka Fík jistě také :)).

 

 

 

 

19.5.2012. Minulý víkend 12-13.5 se konala v Humpolci Klubová výstava retrieverů. Počasí nám tedy vůbec nepřálo,ale vynahradily jsme si to krásnýmy výsledky.

Výstavy se zúčastnila jen Jennynka-Evening Melody Bohemia Angel, první den se předváděla ve třídě otevřené a v konkurenci 13 fenek si vybojovala krásné 2.místo- V2.resCAC, vítězství nám uniklo jen o chloupek.

Druhý den byla Jenny ve třídě pracovní a opět jsme získali 2 místo- V2.resCAC tentokrát v konkurenci 8 fenek, byl to pro nás skvělý víkend a jsme na tu naší holku moc pyšní!!

Výstavy se v neděli zúčastnil i náš odchovaneček Denny-Amigo de Ares Evening Melody, který ve třídě mladých v konkurenci 12 psů získal hezký posudek a známku V-výborná, je to moc krásný úspěch a moc gratulujeme paničce Kristýně a celé rodině!!

A také se na nás a hlavně jak to chodí na výstavě přijela podívat Roxynka-Amigo de Aimee Evening Melody s páníčkama, jsem moc ráda, že jsem Roxynku konečně viděla na živo je z ní moc milá a hezká fenečka.

Na pár foteček z výstavy se můžete podívat zde-https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Humpolec_2012

                                                    Denny

                                      Z leva Denny, Jenny a Roxy :))

 

 

 

 

30.4.2012. Dostali jsme skvělou zprávu, tuto sobotu se konala Krajská výstava v Mladé Boleslavi, které se zúčastnil náš odchovaneček Denny - Amigo de Ares Evening Melody, byla to po dlouhé době jeho druhá výstava a to už ve třídě mladých. V konkurenci 3 pejsků si vybojoval krásné 1 místo se známkou V1 VTM (vítěz třídy mladých) a dostal moc krásný posudek:typický souměrně stavěný jedinec, s vynikající hlavou, výbornou horní linií, správně úhlené končetiny, jen lehce vybočené vpředu, správná srst i povaha.

Máme velkou radost a moc gratulujeme paničce Kristýně a celé rodině a děkujeme za hezké prezentování, do budoucna přejeme mnoho dalších úspěchů a to jak na poli výstavním tak i pracovním :)

 

 

 

22.4.2012. Dnes byl naší Jenny, oficiálně přiznán titul šampion ČR ,jsme na tebe Jennynko strašně moc pyšní jsi prostě nejlepší:)!!
 

 

 

15.4.2012. Včera se konala Národní výstava v Ostravě, kde jsem měla přihlášené obě holky, ale já jsem se bohužel nemohla této výstavy zúčastnit a tak mi aspoň Jennynku vzali sebou moje kamarádky.

Jennynka- Evening Melody Bohemia Angel ( Back to my Dream Famous Gold x Gentle Kiss The Best Baron ) se ve tř. otevřené v konkurenci 9 fen, krásně předvedla a získala V1 CAC, a tím tak splnila podmínky pro udělení titulu Šampion ČR!!, jsem na tu holku nesmírně pyšná a máme velkou radost.

A moc bych chtěla poděkovat Radce Štencelové za péči a starost a Olze Škarvadové za krásné předvedení Jennynky, moc si toho vážím holky!!!


 

 

 

 

1.4.2012. Včera jsme se po dlouhé době vydali na výstavu, tentokrát do Českých Budějovic na Mezinárodní výstavu.

Poprvé se vystavovali obě naše holčičky.

První šla naše juniorka Baruška - Grande El´ Amor de la Famous Gold a ta se poprvé vystavovala ve třídě mladých, kde se sice dostala na pořadí, ale bohužel se známkou VD4 a to z 9 fenek, Baruška se předváděla hezky, ale panička musí zlepšit předvádění.

Jennynka - Evening Melody Bohemia Angel se vystavovala poprvé ve tř.pracovní, kde se taky dostala do pořadí, ale bohužel také se známkou VD3 z 7 fenek, na Jennynce musím také zlepšit předvedení a víc si musim dát záležet na úpravě srsti.

Pan rozhodčí na této výstavě velice šetřil známkama V- výborná a kolikrát ani nezadával tituly.

                                              Baruška

                                          Jennynka

 

 

 

10.3.2012. Mámé skvělé zprávy, otec našich štěnátek Fíček- Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller a otec naší Barušky Jack- Giddygold Union Jack byly vyšetření na onemocnění očí GR_PRA1 s negativním výsledkem, máme velkou radost a gratulujeme Radce Bursíkové. V tomto roce nechám otestovat i naše holčičky, snad budou výsledky stejně tak skvělé.!

 

 

 

5.3.2012. Dnes slaví naše milovaná Jennynka své již 4.narozeniny. Přejeme jí jěště spoustu spokojených, veselých a hlavně zdravých let s náma. Máme tě moooooc rádi :)).

Také děkujeme majitelům našich odchovů ke gratulkám naši Jennynce, a Jennynka dostala i krásné foto s přáníčkem od svého syna Dennyho, foto níže :)

     Krásné přáníčko od Dennynho a Kristýny, moc děkujeme :))

 

Také jsme dostali nějaké fotečky těch našich odchovanečků, kterým bylo před pár dny už 9měsíců, neuvěřitelně to letí.

                    sv.modrý kluk- Aristo je  pěkný chlupáč :)

          Zelený pejsek- Vincentek je veselý a hravý pejsek :)

           šedivá holčička- Roxynka je usměvavá po mamince :)

               oranžová holčička Rozárka- královna hor :))

 

 

 

29.1.2012. Včera brzy ráno jsme s kamarádkou Radkou Š., vyrazily na Mezinárodní výstavu do Trenčína na Slovensku. Vstávaly jsme už ve 2hodiny ráno aby jsme to stihly a vstávání tak časně se vyplatilo, výstavní prostory byly pro počet 90 psů otřesné, hala byla malá a jěště bez topení, no zažila jsem již lepší podmínky, ale bohužel i tohle patří k výstavám.

Vzala jsem sebou tentokrát Jennynku-Evening Melody Bohemia Angel, která se vystavovala po roce i když se krásně prezentovala nebyla bohužel typ pana rozhodčího a ve velké konkurenci tak získala známku V- výborná bez pořadí i tak jsme na tu naší holku moc pyšní a doufáme, že se nám tento rok podaří někde jinde dokončit nějakýho šampíka :)

 

 

 

 

24.1.2012. Minulý týden jsme vyrazily na Vysočinu, kde byla spousta sněhu a tak jsme si s holkama udělaly krásnou procházku a moc jsme si sněhu užily,  hlavně teda Baruška byl to její první snížek :).

Pár foteček najdete zde- https://slenulinka.rajce.idnes.cz/Zimni_radovanky 

                                   Torpédo Baruška :)

 

 

 

7.1.2012.  Se konala první letošní výstava a to Národní výstava v Brně, které jsme se zůčastnily s Baruškou.

Doma jsme pilně nacvičovaly postoj i běhání, a myslím, že se to vyplatilo i když pořád je co zlepšovat :).

Baruška- Grande El´ Amor de la Famous Gold se vystavovala již v dorostu a v konkurenci dalších 6 feneček, se umístila na krásném 3.místě se známkou velmi nadějná 3- VN3 a s pěkným posudkem :). Máme velkou radost z té naší malé lumpice. 

 

 

 

4.1.2012. I v novém roce jsme dostali fotečky našich miminek, děkujeme moc páníkům, že nám stále posílají nějaké to povídání a fotečky svých miláčků.

 oranžovka Rozárka je ve svém živlu a užívá si spousty sněhu :)

                šedivka Roxynka je opravdu celá mamina :))

               hnědásek Denny s paničkou-moc jim to sluší :)

 

 

 

1.1.2012. Do Nového roku 2012, přejeme všem našim přátelům, kamarádům a páníčkům našich AMÍGÁČKŮ, vše nějlepší hlavně ale zdravíčko a to jak pro nás, tak i pro naše 4nohé miláčky.